ZÁKLADNÍ PÉČE O PSA
Základní péče!
Nemocný nebo zraněný pes musí často užívat léky,které mu předepsal veterinář.Při podávání léků je nutné se psem zacházet jemně,ale důrazně.Pokud pouze přidáte medikament zvířeti do jídla,nemáte jistotu,že ho skutečně spolkne.Chcete-li dát psovi lék,nikdy ho nevolejte k sobě,protože by pak mohl dostat strach,pokaždé,když uslyší svoje jméno.Daleko lepši je,když ke zvířeti přijdete sami.
Podávání léků v tabletách
Bohužel jen málo léků pro psy se vyrábí ve formě ochucených tablet.Některé medikamenty mohlou mít i značně nepříjemnou chuť.Dáte-li psovi tabletu do kousku jídla,často ji v tlamě šikovně schová a poté ji nepozorovatelně vyplivne.
Domácí ošetřování
Nemocný pes se ve většině případů uzdraví rychleji,pokud je doma a starají se o něj lidé,které zná.Zvířeti byste měli zajistit teplé,suché a pohodlné místo a umožnit mu kdykoli vykonávat potřebu.Ne vždy pes pochopí,proč mu děláte věci,které mu nejsou příjemné,přesto však musíte dodržovat pokyny veterináře.S nemocným psem zacházejte vždy co nejšetrněji.
Tekuté léky
Tekuté medikamenty se najsnáze podávají plastovou stříkačkou.Pokud pes odmítá polykat tablety,můžete je rozdrtit,smíchat s oslazenou vodou a vstříknout je zvířeti do tlamy.Pomocí stříkačky lze podávat i sirup proti kašli.
Ušní kapky
Pokud veterinář předepsal psovi ušní kapky,aplikujte je co nejrychleji a nejopratrněji podle následujících pokynů:1.přidržte psovi hlavu,zvedněte mu boltec a vsuňte hrdlo lahvičky do zkukovodu směrem dopředu,k čenichu zvířete.
2.Po aplikaci léku lahvičku vytáhněte,dejte boltec zpět a nedovolte psovi,aby třásl hlavou!
3.Dlaní jemně,ale důkladně ucho promasírujte,aby lék pronikl do celého zvukovodu.
Oční kapky
Onemocnění očí obvykle vyžaduje podávání kapek.V léčbě pokračujte tak dlouho,jak vám doporučí veterinář.
Komentáře
Přehled komentářů
Zatím nebyl vložen žádný komentář